Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Wigilia uczniów KP klasy gimnazjalnej i licealnej dnia 22.12.2015r.

Dnia 22 grudnia 2015 r. odbyła się wigilia uczniów klasy gimnazjalnej i licealnej w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1. Spotkania te stały się już tradycją na naszym oddziale. Czekają na nie zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz personel medyczny.

Wielką ich wartością jest obecność na nich nie tylko uczniów, ich rodziców, opiekunów i bliskich, dyrekcji szkoły i szpitala, ale również przedstawicieli personelu medycznego, psychologów i terapeutów. Zanim wszyscy zasiedli do wspólnie przygotowanej wigilii, zaproszeni goście mogli podziwiać część artystyczną w wykonaniu młodzieży. Uczniowie przypominali tradycje i zwyczaje świąteczne, czytali wiersze i życzenia oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Część artystyczna wywarła na zgromadzonych ogromne wrażenie. W pięknie przystrojonej sali, przy blasku choinki, uczniowie i goście podzielili się opłatkiem i składali sobie najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Nie zabrakło Gwiazdora, który rozdał uczniom prezenty. W cudownym nastroju zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. Znalazły się na nim m.in. ryby, pierogi z kapustą i grzybami oraz sałatki wykonane własnoręcznie przez uczniów oraz upieczone przez nich pierniki i ciasta. Wigilia przebiegała w świątecznej atmosferze, a na ustach zgromadzonych przez cały czas malował się uśmiech. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że spotkanie wigilijne  dla uczniów było tak ogromnym i pozytywnym przeżyciem.