Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

W świątecznym nastroju w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii - zobacz galerię zdjęć

      Przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia na naszym oddziale rozpoczęliśmy już od początku grudnia. Wspólnie z uczniami przebywającymi na oddziale i ich rodzicami przygotowaliśmy świąteczny wystrój w świetlicy i dekoracje na całym oddziale. Wielką frajdą dla wszystkich było strojenie choinek. Gdy już zabłysły lampki na choinkach w naszych sercach zrobiło się od razu weselej i z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszego grudniowego gościa, Świętego Mikołaja. Zazwyczaj przychodził do nas 6 grudnia, ale w tym roku pośpieszył się i już 4 grudnia cieszyliśmy się ze spotkania z Mikołajem. Spotkanie mikołajkowe zostało przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Mikołaj przyjechał do nas nie tylko z prezentami, ale przywiózł też fantastycznie bajeczne torty. W ten szczególny sposób został uhonorowany główny bohater – nasz pacjent i uczeń Mikołaj Libera, który za dwa dni obchodził swoje imieniny. Wszystkiego dobrego Mikołaju! W tym dniu nie tylko nasz kolega otrzymał prezenty, ale wszystkie dzieci przebywające na oddziale. Wszyscy się świetnie bawili, a torty były przepyszne. Spotkanie to zapoczątkowało podniosły nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie.
13 grudnia znowu na naszym oddziale było bardzo radośnie i uroczyście, gdyż  odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z wolontariuszami Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży z Bydgoszczy
Oratorium „ Dominiczek”. Spotkanie to odbyło się w ramach charytatywnego koncertu „Kochamy Cię Święty Mikołaju” organizowanego właśnie przez Salezjańskie  Stowarzyszenie. Grupa naszych pacjentów wraz z rodzicami uczestniczyła w tym koncercie w Operze Nova, natomiast ci którzy nie mogli opuścić szpitala przeżywali spotkanie z Św. Mikołajem w naszej szkolnej świetlicy. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i bawiliśmy się wspólnie z młodzieżą ze Stowarzyszenia Salezjańskiego „Dominiczek”. Św. Mikołaj przyniósł wór pełen prezentów, którymi obdarowywał wszystkie dzieci, pamiętał też o naszych pacjentach leżących na chirurgii dziecięcej, rehabilitacji i na oddziale przeszczepów. Radości, pozytywnych emocji i przeżyć było wiele. Dziękujemy Ci Św. Mikołaju i już z utęsknieniem czekamy na następne spotkanie z Tobą- w Operze Nova i na naszym oddziale. 
Najważniejszym punktem świątecznych spotkań była uroczysta Wigilia na oddziale. Świetlica szkolna wypełniła się zaproszonymi gośćmi i przyjaciółmi szpitala, szkoły i sponsorami naszego oddziału; pacjentami i rodzicami. W podniosłym nastroju wysłuchaliśmy krótkiego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu naszych uczniów oraz wielu życzeń płynących z różnych stron od naszych przyjaciół. Łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Niektórym udało się na moment zapomnieć, o chorobie i że czeka ich jeszcze długie leczenie. Nie zabrakło również prezentów, Gwiazdor i tym razem nie zapomniał o nas. Bogactwo i różnorodność prezentów zaskoczyła naszych milusińskich. Pełni wrażeń, miłych przeżyć z wypiekami na twarzach nasi uczniowie oczekiwali jednak na wypisu ze szpitala, aby dalsze świętowanie przenieść i kontynuować w gronie najbliższej rodziny. Dużo radości, zdrowia i szczęśliwego Nowego Roku 2016!

Nauczyciele z Kliniki PHiO