Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Uroczystość wigilijna w Klinice Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii

W Klinice Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii odbyła się w środę 16.12.2015r. uroczystość wigilijna. Uczestniczyli w niej przedstawiciele personelu medycznego na czele z Kierownik Kliniki, Ordynator i Oddziałową, a także Dyrektor, Wicedyrektor, Kierownik Wychowania ZS 33, zaproszeni goście, a przede wszystkim przebywające na leczeniu dzieci i ich opiekunowie.

W świąteczną atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie ze Zespołu Szkół nr 19, którzy zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Uczestnikom uroczystości towarzyszył zespół muzyczny (śpiew, gitara, akordeon), który muzyką i pięknym śpiewem zachęcał do wspólnego kolędowania.

Doniosłym momentem było wysłuchanie Ewangelii wg św. Łukasza oraz złożenie świątecznych życzeń przez Panią Kierownik Kliniki i Panią Dyrektor ZS 33. Wszyscy dzielili się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia, radości, a dzieciom szybkiego powrotu do domu.

Jak to w Wigilię się dzieje, dzieci spotkały miłe niespodzianki. Święty Mikołaj obdarował je prezentami, ciepłym słowem i uśmiechem. Przy świątecznym stole mogły skosztować słodyczy i owoców.

Radosną niespodzianką była wizyta gości z Fundacji „Dr Clown”, którzy także obdarowali dzieci różnymi prezentami i zorganizowali ciekawe zabawy.

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z niespodzianek, wspaniale się bawiły i poczuły świąteczny klimat mimo pobytu w szpitalu.