Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Św. Mikołaj w towarzystwie wolontariuszy z 1 Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy odwiedził pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego - zobacz galerię zdjęć

To już kolejne spotkanie zainicjowane przez nauczycieli i wychowanków z Bursy nr 1 w ramach projektu „Anioły do mnie wysyłaj”. Dziesiątego grudnia Święty Mikołaj w towarzystwie przyjaciół naszej szkoły odwiedził chore dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Było bardzo świątecznie, nastrojowo i wesoło. Po raz szesnasty nauczyciele i wolontariusze z Bursy nr 1 w Bydgoszczy przybyli do szpitala, by rozweselić serca i twarze tych, którzy ten przedświąteczny czas musieli spędzić z daleka od domu i najbliższych.

Piękne piosenki, bajkowa scenografia i inscenizacja „Gwiazdkowy prezent” wprowadziła wszystkich uczestników tego spotkania w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia, a występ grupy cyrkowej z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy sprawił, że wśród widzów, nie było osoby, która nie uśmiechnęła się do młodych artystów. Elementy magii, cyrkowe sztuczki i pokazy akrobatyczne zachwycały swoją pomysłowością, sprytem i poczuciem humoru. W trakcie spotkania wszyscy mogli poczęstować się smacznymi piernikami, które wykonali nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy.

W pewnym momencie na szpitalnych korytarzach rozbrzmiały dźwięki miłe dla ucha zarówno tych małych, jak i trochę starszych. Okazało się, że był to św. Mikołaj, który mimo braku śniegu, dotarł do nas w towarzystwie śnieżynek. Nie wiemy skąd wiedział, że akurat w tym miejscu czekają na niego dzieci. Oczywiście nie zapomniał o prezentach i pacjenci przebywający tego dnia w szpitalu dziecięcym, otrzymali upominki.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego spotkania. Wasza życzliwość, hojność i serdeczność sprawiły, że chore dzieci spojrzały na szpitalną rzeczywistość także przez pryzmat dobrej zabawy. Niech ich szczery uśmiech będzie najlepszym podziękowaniem, za to co uczyniliście w tym przedświątecznym czasie.