Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Spotkanie z Mikołajem na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza

W dniu 7.12.2015 r. młodych pacjentów na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza odwiedził Święty Mikołaj. Nie był on jedynym gościem, który obdarował dzieci prezentami. Do uroczystego dnia dołączyła również grupa barwnie przebranych  studentów z Fundacji ,,Doktor Clown”, na czele z panią Alicją Moczulską. Dzieci otrzymały gry, zabawki ,puzzle i wiele innych upominków. Wielkim powodzeniem cieszyły się baloniki w kształcie różnych zwierząt oraz rozweselające noski i zabawki. W tym dniu nasi milusińscy mieli okazję uczestniczyć w licznych konkursach i zabawach. Najwięcej emocji i radości wywołało wykonanie wydzieranki sylwetki Mikołaja. Każdy z uczestników miał do zrobienia jeden element jego garderoby, który potem połączony został w całość. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i deklamowały wiersze, a następnie otrzymały od niego upominki. Cała impreza dała chorym dzieciom radość i ulgę w chorobie. Prezenty, które wręczył Mikołaj ufundowane zostały przez Stowarzyszenie ,,Dar Pomocy” w Bydgoszczy.