Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Spotkanie wigilijne na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza

      Kiedy 24 grudnia na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazda, rozpoczyna się najbardziej wyjątkowy czas w całym roku – Święta Bożego Narodzenia. Dzień 16 grudzień 2015 roku, jak nakazuje tradycja, był uroczystym popołudniem wigilijnym na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza. Przy stole gościły dzieci wraz z rodzicami oraz nauczyciele i cała Dyrekcja szkoły szpitalnej. Wigilię rozpoczęliśmy kolędą i wzajemnym składaniem życzeń świąteczno-noworocznych. Przypomnieliśmy sobie tradycje bożonarodzeniowe w Polsce oraz w innych krajach. Kiedy ubieramy choinkę, nie myślimy o tym, że tradycyjne ozdoby wieszane na niej miały kiedyś bardzo konkretny sens, dlatego też omówiliśmy znaczenie symboli takich jak: choinka, gwiazda betlejemska, bombki, orzechy, jabłka, cukierki, pierniczki, anioły, jemioła, anioły itd. Powodzeniem cieszyła się zabawa ,,Potrawy wigilijne”, poznaliśmy recepturę dawniej przygotowywanej potrawy-kutii. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki. Wigilii towarzyszyła miła i wesoła atmosfera, tym bardziej, że prezenty wręczał ksiądz Dariusz w czapce Mikołaja.