Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Objęcie naszej szkoły opieką patronacką przez firmę Learnetic z Gdańska - zobacz galerię zdjęć

24 listopada szkołę naszą odwiedzili przedstawiciele firmy Learnetic – p. Waldemar Kucharski - współzałożyciel Learnetic, lider projektu Talent i p. Lech Wikaryjczyk – Menager. Firma objęła naszą placówkę opieką patronacką. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość korzystania z zasobów stworzonych przez Learnetic – z platformy internetowej do tworzenia materiałów edukacyjnych oraz różnych interaktywnych programów edukacyjnych z zakresu różnych przedmiotów. Właśnie w naszej szkole miała miejsce premiera programu 321Matma adresowanego do uczniów kl. I szkoły podstawowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kilkoma zadaniami interaktywnymi z użyciem tabletu. Nauczyciele poprowadzili zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z j. niemieckiego i w ramach pozalekcyjnych zajęć wychowawczych, podczas których uczniowie aktywnie wykonywali różne zadania przygotowane m.in. z wykorzystaniem narzędzi przygotowanych przez Learnetic. Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych przez trenerów firmy, którzy przygotowywali uczestników do korzystania z nowoczesnych narzędzi TIK w edukacji. Jedna grupa poznawała możliwości wykorzystania mInstructor i mCourser w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z uczniami przebywającymi na leczeniu szpitalnym, a nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej poznawali tajniki programu 321Matma oraz jego wartość w indywidualnej pracy z dzieckiem.

Dzięki uprzejmości telewizji TVN powstał krótki materiał o działaniach naszej szkoły podejmowanych we współpracy z firmą Learnetic: