Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Motomikołaje wśród dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

6 grudnia, po raz kolejny, bydgoska grupa Motomikołajów przybyła do dzieci przebywających na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym z pięknymi upominkami, energią, dobry słowem oraz prezentami dla szkoły szpitalnej.

Około godziny 14.00 pod szpital podjechała bardzo liczna grupa Mikołajów na swoich pięknych motorach wraz ze Śnieżynkami i Reniferami.

Wszyscy wędrowali cierpliwie po oddziałach szpitalnych, wszędzie czekały dzieci, często ze swoimi rodzicami – każdy otrzymał piękny prezent – model motoru, maskotkę, kolorowankę i wiele „mikołajkowych” gadżetów. Dzieci również przygotowały dla Mikołajów niespodziankę: powitały ich pięknymi wierszami o tematyce świątecznej oraz przekazały kosz w własnoręcznie wykonanymi pracami jako podziękowanie za wizytę i radość, którą swoją obecnością i prezentami wywołali na twarzach małych i tych trochę starszych pacjentów.

Piękne upominki otrzymaliśmy jako szkoła szpitalna. Motomikołaje przekazali 3 tablety, z których będą mogli korzystać uczniowie szkoły szpitalnej podczas nauki i zabawy. Każda ze świetlic szkolnych, na ośmiu oddziałach szpitalnych, została wyposażona w materiały papiernicze - bloki, kleje, kredki, dziurkacze wycinające wzorki i wiele innych przydatnych przyborów. Dzięki tym darom powstaną piękne dekoracje, a dzieci podczas zajęć będą mogły rozwijać swoje talenty i doskonalić umiejętności plastyczne.

Za obecność i ofiarowane dary dziękujemy wszystkim, którzy byli w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 6 grudnia, a także osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, że uśmiech zagościł na twarzach ponad setki chorych dzieci.