Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka w WSD za nami - zobacz galerię zdjęć

Już od kilkunastu lat, nauczyciele Zespołu Szkół Nr 33 w Bydgoszczy starają się by każdy Dzień Dziecka w szpitalu był wyjątkowo radosny i niezapomniany. Również w tym roku w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym zorganizowany został festyn, w którym uczestniczyli pacjenci z ośmiu oddziałów. Dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala, obchody miały miejsce w sali malinowej, która już dzień wcześniej udekorowana została obrazkami wielobarwnych, apetycznie wyglądających muffinek.

Program tegorocznych obchodów „Muffinkowgo Dnia Dziecka był bardzo bogaty i urozmaicony. Tuż po godzinie dziewiątej dzieci mogły skorzystać z warsztatów prowadzonych przez „Panią glinę”. Każdy chętny pod okiem instruktorki miał szansę ulepić piękne figurki przedstawiające zwierzęta oraz przedmioty codziennego użytku. Artystyczne występy na malinowej scenie rozpoczęli wychowankowie Bursy nr 1 w Bydgoszczy, którzy wspólnie z nauczycielami przygotowali ciekawą interpretację słynnej legendy „O smoku wawelskim”. Chwilę później, uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych pod fachowym okiem pani Karoliny Siwki, wykonali kilka ciekawych układów tanecznych porywając publiczność do wspólnej zabawy. Wiele radości sprawiła także grupa cyrkowa „Magik” z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy, która zachwyciła i oczarowała nas swoimi magicznymi i kuglarskimi sztuczkami. Przez całe przedpołudnie balonowe szaleństwo zapewniali również wolontariusze z Fundacji Dr. Clowna, którzy wędrowali od sali do sali rozśmieszając wszystkie napotykane dzieciaki. Dużo ciekawych atrakcji zapewnił także pan Wojciech w ramach warsztatów dla wynalazców pokazując, że znajomość fizyki i chemii może wyjaśnić wiele ciekawych zjawisk.

Tuż przed obiadem pacjentów szpitala dziecięcego odwiedzili także wyjątkowi goście, którzy złożyli dzieciom życzenia i wręczyli upominki. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Anna Mackiewicz – Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, Pan Tomasz Łapicz – Dyrektor Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pani Elżbieta Kasprowicz – Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia, Pani Magdalena Daszkiewicz – Dyrektor Wydziału Zdrowia Kujawsko - Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego, Pani Katarzyna Florek – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, a także Pani Katarzyna Wierska z UTP – autorka książek, które jako upominki od Pana Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości.

W godzinach popołudniowych przybyli do szpitala także wolontariusze Fundacji Cane Pro Humano, którzy od lat prowadzą w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym zajęcia z dogoterapii. Dzieci jak zawsze były zachwycone spotkaniem z pieskami. Ci bardziej odważni mogli się przytulić do fantastycznych czworonogów i pod okiem instruktorów podać ulubione smakołyki.

Pierwszego czerwca było smacznie, słodko, upominkowo i kolorowo. Mamy nadzieję, że ten pełen ciekawych wydarzeń dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a pozytywne emocje, które towarzyszyły dzieciom pozwoliły im spojrzeć na pobyt w szpitalu przez pryzmat radości, uśmiechu i zadowolenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim fundatorom, którzy poprzez pomoc finansową i rzeczową przyczynili się znacząco do organizacji festynu. Wyrazy podziękowania ślemy także wszystkim ludziom dobrego serca, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tegorocznego Dnia Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.