Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Jubileusz 10-lecia Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży - zobacz galerię zdjęć

W dniu 20 listopada 2015 r. świętowaliśmy obchody 10-lecia istnienia Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży, funkcjonującego w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1.

Było nam bardzo miło, że w tym dniu byli z nami zaproszeni goście: p. Jacek Kryś -Dyrektor Szpitala, p. Mirosława Ziółkowska - Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz - Kierownik Kliniki Psychiatrii, p. Barbara Wojciechowska poprzedni Dyrektor szkoły szpitalnej, byli i obecni pracownicy medyczni oraz nauczyciele pracujący na oddziale. Gospodarzami uroczystości byli p. dr Małgorzata Dąbkowska koordynator oddziału, p. Beata Deja główna pielęgniarka, p. Izabela Maciejewska Dyrektor Szkoły oraz wszyscy terapeuci i nauczyciele pracujący aktualnie w Klinice Psychiatrii. Największą radością była obecność bardzo wielu uczniów, którzy przez te 10 lat byli pacjentami oddziału i uczniami naszej szkoły, a także grupy rodziców.

Na początku wspólnego spotkania głos zabrali zaproszeni goście, a gospodarze przypomnieli kilka wydarzeń z historii oddziału oraz podziękowali wszystkim za zaangażowanie, codzienną pracę i obecność. Wspomnienia dotyczyły m.in. poprzedniej lokalizacji oddziału przy ul. Kurpińskiego, gdzie pomimo trudnych warunków, wszyscy dbali o dobrą atmosferę i profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków. Teraz, dzięki zaangażowaniu wielu osób, oddział został przeniesiony do nowych budynków Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie możemy cieszyć się pięknym otoczeniem, świetnymi warunkami lokalowymi, które niewątpliwie pomagają w codziennej pracy edukacyjnej oraz sprzyjają nauce, powrotowi do zdrowia i dobrej kondycji młodym ludziom.

Bardzo miłe słowa wypowiedziała uczennica – Patrycja, która siedem lat temu przystępowała w szpitalu do egzaminu maturalnego jako pacjentka oddziału. Dziękowała za opiekę medyczną i pomoc pedagogiczną. Wskazała, że dzięki wsparciu lekarzy, terapeutów i nauczycieli szkoły szpitalnej udało jej się przejść przez trudny etap życia, dokonać właściwych wyborów i w konsekwencji skończyć studia oraz uwierzyć we własne możliwości.

Obchody uroczystości uświetniły występy – chóru Izby Lekarskiej, formacji tanecznej ze szkoły tańca Bohema oraz trio trębaczy ze szkoły muzycznej z Bydgoszczy.

Nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali wierszyki ułożone o wszystkich osobach, których praca i obecność związana jest nierozłącznie z oddziałem, a które ułożyła p. Marta Kozłowska – nauczyciel pozalekcyjnych zajęć wychowawczych od kilku lat prowadząca zajęcia z uczniami na oddziale.

Jeden z uczniów Janek, który był pacjentem w poprzednim roku, a także uczniem III kl. gimnazjum, przygotował niespodziankę – prezentację ze zdjęć, które zostały wykonane przez 10 lat funkcjonowania oddziału. Wiele osób mogło się tam odnaleźć – uczniowie, nauczyciele, pracownicy medyczni. Pomogło to uczestnikom uroczystości przypomnieć sobie wiele miłych chwil – imprez szkolnych, wycieczek, a także codziennych zajęć, które odbywały się na przestrzeni 10 lat.

Integracji wszystkich służyło również wspólne śpiewanie utworów wybranych przez p. Honoratę Glazę – Gulgowską i p. Katarzynę Niedzwiec m.in. „Przeżyj to sam”, „Wsiąść do pociągu”.

Po części oficjalnej nastąpił moment przez wszystkich wyczekiwany – rozmowy, wspomnienia, podziękowania, a także coś dla ciała, czyli poczęstunek. Wszyscy mieli też możliwość zobaczenia nowego oddziału. Uczestnicy uroczystości długo wspominali miłe chwile, które wspólnie przeżyli, opowiadali o tym, co aktualnie dzieje się w ich życiu i umawiali się na kolejne spotkania.