Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Festyn z okazji Dnia Dziecka na Oddziale Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 - zobacz galerię zdjęć

         Dzień Dziecka to dzień atrakcji i niezapomnianych przeżyć dla nas wszystkich. Na naszym oddziale  również nie zabrakło atrakcji, dobrej zabawy i muzyki w tym dniu. Swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Dyrektor Szpitala- pan Jacek Kryś, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa - pani Mirosława Ziółkowska,  Dyrektor naszej szkoły - pani Izabela Maciejewska, wicedyrektor pani Alicja Cierżnicka, oraz Kierownik naszej Kliniki - pan profesor Mariusz Wysocki. Wszyscy życzyli dzieciom wiele zdrowia, radości z każdego dnia, niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej zabawy. Festyn rozpoczęliśmy podsumowaniem i ogłoszeniem wyników konkursu historyczno-przyrodniczego " Najpiękniejsze zakątki Polski" organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów uczących się w szkole szpitalnej. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani Dyrektor Izabela Maciejewska oraz pani Eleonora Rojewska przewodnicząca Rady Osiedla Bielawy- fundatora nagród. 
Nasz festyn swoimi występami, zabawami i muzyką uświetnili min.  dziewczęta z Koronowa, młodzież z MDK nr 2 z Bydgoszczy, studentki z Akademii Muzycznej UKW oraz Benedicte i Pierre Langrand- Francuzi uczący się w szkole muzycznej w Bydgoszczy.  Dziewczyny z Koronowa  porwały dzieci do pląsów muzycznych, tańca disco oraz licznych konkursów. Dużo pozytywnej energii, ruchu  i zabawy wniosła młodzież z formacji hip - hopu Spiro z MDK nr 2.  W piękny świat muzyki poważnej i filmowej wprowadziły nas studentki z Akademii Muzycznej na UKW,  które grały na wiolonczeli i kontrabasie. Z zapartym tchem wsłuchiwaliśmy się w znane melodie i w przepiękny głos solistki, która śpiewała dla nas piosenki ze znanych filmów i baśni dla dzieci. Po przerwie obiadowej  poznaliśmy tajniki gry na harfie i bębnie, które przybliżyło nam rodzeństwo z Francji Benedicte i Pierre. Każdy z nas mógł popróbować swoich zdolności muzycznych grając na harfie i bębnie. Nasi zagraniczni goście obdarowali nasz oddział zestawem instrumentów muzycznych, będziemy mogli dzięki nim w świetlicy doskonalić nasze uzdolnienia muzyczne. Przez cały dzień trwania festynu gościliśmy  u nas również młodzież hobbistycznie zajmującą się gromadzeniem sprzętu militarnego, którzy w pełnym uzbrojeniu przechadzali się po oddziałach;  prezentowali stroje bojowe i broń. Atrakcji było wiele, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. 
Śmiech dziecięcy rozbrzmiewał częściej w tym dniu na naszym oddziale niż kiedykolwiek. Dlatego powtarzając za wielkim przyjacielem i wychowawcą dzieci- Januszem Korczakiem : " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", chcemy wszystkim dzieciom  życzyć tego uśmiechu  na każdy dzień,  aby mogły nim rozweselić świat. 
Wszystkim dorosłym natomiast dedykujemy słowa, które wypowiedział Francois Mauriac, że kiedy zanika w nas dziecko zaczyna się starość. Starajmy się więc zachować w sobie dziecięcą radość, szczerość i entuzjazm, a dzisiejsze święto niech będzie świętem nas wszystkich!!!

opracowały:  Katarzyna Sypniewska, Jolanta Sękowska