Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

powrót

Festyn z okazji Dnia Dziecka na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza - zobacz galerię zdjęć

Swoje święto w tym roku dzieci na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży obchodziły bardzo atrakcyjnie. Dzień wypełniły zabawy integracyjne i sprawnościowe. Mali pacjenci rozpoznawali bohaterów bajek, baśni po rekwizytach, ilustracjach lub fragmentach przeczytanych książek. Uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym "Kot w butach" przygotowanym przez uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Dużo radości sprawiła dzieciom wydzieranka postaci kota w butach, do której każdy wykonał wybrany element. Ogromnym powodzeniem cieszyły się kolorowe kwiatki, miecze, zwierzęta wyczarowane z balonów przez osoby, które specjalnie w tym dniu przybyły do naszych pacjentów z Fundacji Doktor Clown i Zielonych Arkad. Furorę zrobił klaun, prezentujący żonglerkę różnymi przedmiotami-talerzami czy piłeczkami. Mimo, że sztuczki były trudne każdy chętny mógł spróbować swoich sił. Po zakończonych zabawach dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Fundację "Dar Pomocy" oraz szkołę szpitalną. W zabawach uczestniczyły również dzieci z oddziałów Klinki Okulistyki i Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego.