Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Dzień Kobiet w Klinice Psychiatrii

Dzień 8 marca dla uczniów gimnazjum i liceum był pełen niespodzianek. Przed południem uczestniczyli w spotkaniu „Kobietnik. Międzypokoleniowa Sesja (Święta) Kobiet” w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Mogli posłuchać koncertu wiolonczelowego w wykonaniu Pana Adama Rzepińskiego, Dyrektora Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz podziwiać pokaz strojów historycznych pt. „Kobiecość szyta na miarę” przygotowany przez uczennice Technikum Odzieżowego w Bydgoszczy. Udział w spotkaniu zakończył koncert akustyczny Olgi Witkowskiej z zespołu Vekto, zwycięzcy konkursu Radia OMG przy akompaniamencie Przemysława Rajewskiego.
Po powrocie do Kliniki na uczniów czekali już niezwykli goście - siatkarze z Łuczniczki Bydgoszcz: środkowy Jan Nowakowski i przyjmujący Łukasz Weise wraz z drugim trenerem Panem Marianem Kardasem. Opowiedzieli uczniom o swojej drodze do sukcesu, treningach oraz zdrowym odżywianiu, które jest nieodzownym elementem drogi do kariery każdego sportowca. Siatkarze chętnie odpowiadali na pytania uczniów na temat ich sukcesów i porażek w szkole, treningów, a także rozgrywanych meczy, opracowanych strategii i znaczenia dopingu kibiców.
Ostatnim akcentem świętowania Dnia Kobiet było wspólne biesiadowanie przy herbatce i wypiekach własnych męskiej części młodzieży gimnazjalnej. Dzień był pełen pozytywnych wrażeń i na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.