Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Dzień Artysty w Klinice Psychiatrii

Tradycją naszej szkoły jest organizowany od paru lat Dzień Artysty. Uczniowie klas gimnazjalnych i liceum mają okazję wziąć udział w twórczych zajęciach, podczas których dzielą się swoimi pomysłami, zdolnościami manualnymi oraz różnorodnymi talentami artystycznymi.

W tym roku warsztaty odbyły się 4 lutego. Tego dnia uczniowie wykonywali prace różnymi, mniej lub bardziej znanymi, technikami plastycznymi. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z techniką decoupage opartej na malowaniu specjalnymi farbami butelek, postarzaniu ich oraz ozdabianiu techniką serwetkową. Nasz podziw – oprócz dekoracyjnych butelek - wzbudziły natomiast wykonane przez młodzież anioły, do zrobienia których wykorzystano koronki, sznurki, guziki oraz inne materiały pasmanteryjne. Warsztatom towarzyszyła także ciekawa i niezwykle piękna wystawa prac malarskich studentki Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu – Magdaleny Gęborys.

Nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Artysty!

Honorata Glaza-Gulgowska

Ewa Konarska-Koźlak