Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Audycja ekologiczna na Oddziale Gastroenterologii

Dnia 22.09.2015 roku na Oddziale Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim  nr 1 w Bydgoszczy odbyła się audycja ekologiczna we współpracy z Kujawsko- Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej z bydgoskiego Myślęcinka.  Tematem była „Jesień w przyrodzie”.
W spotkaniu  uczestniczyły dzieci z okulistyki, chirurgii, ortopedii, onkologii i gastroenterologii  hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim. Impreza odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji,  chętnie obejrzały film przyrodniczy.
Takie wydarzenia spełniają swoją terapeutyczną funkcję, są okazją do integracji dzieci z innych oddziałów i wspólnego wspierania się w chorobie.
Pomagają dzieciom znosić trudny okres, związany z rozłąką rodzinną, uczą akceptacji  oraz wspomagają proces leczenia.
                                Monika krajniak