Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Wystawa w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu pt.: ,,Wtapianie zdjęć w obraz” - zobacz galerię zdjęć

W dniach 7-20 kwietnia 2015 w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu została zorganizowana wystawa plastyczna promująca jedną z technik plastycznych –Wtapianie zdjęć w obraz.

Wystawa miała na celu ukazanie pacjentom w Inowrocławiu plastycznej twórczości dzieci z Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy ciekawą techniką plastyczną, do wykonania której potrzebne są zdjęcia. Dzieci w twórczy sposób dorysowują do nich pozostałą treść obrazu.

Miejscem wystawy był hol oraz świetlica szkolna na oddziale dziecięcym tegoż szpitala. Prace w większości wykonała młodzież z oddziału laryngologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Dzieci w bardzo ciekawy sposób wykorzystały zdjęcie by stworzyć całość obrazu. Do wykonania prac posłużyły nam głównie zdjęcia krajobrazu wykorzystane ze starych kalendarzy, ale nie tylko. Charakter zdjęć niejednokrotnie sam podpowiadał dalszą część obrazu. Niektóre prace wy konały dzieci w wieku przedszkolnym. Są one bardziej ubogie tematycznie, ale  ukazują wyobrażenia artystyczne w sposób śmiały.

Przy wykonaniu prac dzieci używały kredek pastelowych, bibuły, krepy, kolorowych kartek, pisaków a także naturalnego materiału przyrodniczego.

Prace dzieci wzbudziły duże zainteresowanie personelu i pacjentów szpitala. Szczególnie spodobały się te, które łączyły w sobie wiele materiałów i technik.

Organizatorzy:
Bożena Jakubiak