Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Warsztat z Panią Gliną na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii-zobacz galerię zdjęć

Dnia 1 czerwca mieliśmy przyjemność gościć na naszym oddziale panią Hannę Kroschel, która przedstawiła się jako „Pani Glina”. Poprowadziła warsztaty z dziećmi oraz rodzicami ucząc, jak można stworzyć z kawałków gliny kota. Dzieci były zdziwione faktem, że same potrafią zrobić rzeźbę kotka i bardzo zaangażowały się proces tworzenia. Choć wszystkie kotki były robione według instrukcji naszego gościa, to każdy kot wyglądał trochę inaczej. Pani Glina pomagała w sklejaniu poszczególnych elementów i wykańczaniu pracy. Obiecała wypalić w specjalnym piecu wszystkie gliniane kotki i dostarczyć je dzieciom. Każdy będzie mógł otrzymać swoją pracę na własność. Popatrzcie na zdjęciach, jakie piękne kotki wyszły spod rąk naszych uczniów. Dziękujemy Pani Glinie za tak twórczą i kreatywną zabawę w szczególnym dniu – Dniu Dziecka. Do organizacji tego spotkania doszło dzięki zaangażowaniu naszej koleżanki Joasi Grochowskiej. Dziękujemy!
Opracowała: Ewa Konarska - Koźlak