Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

powrót

Sprawozdanie ze Światowego Dnia Origami - zobacz galerię zdjęć

Dnia 6 listopada 2014 r. uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy włączyli się we wspólne świętowanie Światowych Dni Origami. Obchody tego wydarzenia mają miejsce między 24 października a 11 listopada i łączą, poprzez wspólne składanie papierowych modeli, miłośników sztuki origami na wszystkich kontynentach.

Uczniowie naszej szkoły postanowili z tej okazji złożyć papierowe żurawie, ponieważ jest to najbardziej rozpoznawalna figurka znana na całym świecie. Efekty swojej pracy zaprezentowali na mapie świata układając ptaki w kręgi olimpijskie, aby w ten symboliczny sposób podkreślić integracyjny wydźwięk tego święta. Pracy było sporo ale rąk chętnych, aby włączyć się do zabawy nie brakowało.

Pierwszy raz w naszej szkole przyłączyliśmy się do tego świętowania, ale na pewno będziemy to kontynuować w kolejnych latach.

Marta Kozłowska