Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Przedstawiciele Wolontariatu Bydgoszcz pamiętali o pacjentach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 - zobacz galerię zdjęć

Szósty grudnia to szczególny dzień dla wszystkich dzieci i tych małych, wplecionych w ramiona rodziców, i tych trochę większych, które z wiadomych nam względów, nie zawsze są na tyle odważne, by powiedzieć wiersz lub zaśpiewać piosenkę przed obliczem św. Mikołaja. Dzięki uprzejmości, zaradności i życzliwości Wolontariuszy, długo oczekiwana przez wszystkich wizyta doszła do skutku i święty Mikołaj obdarował upominkami pacjentów dwóch szpitali. Radość była ogromna, gdy na szpitalnych korytarzach i salach pojawił się Mikołaj w towarzystwie „reniferów” i śnieżynek. Dla każdego znalazł się ciekawy prezent, a cukierki, czekolady i ciastka osłodziły sobotni poranek. Mikołaj znalazł czas dla każdego dziecka, z każdym porozmawiał, każdego pocieszył i przytulił. Jego serdeczny śmiech i ciepłe słowa sprawiły, że radośnie rozbłysły wszystkie dziecięce buzie. To był wyjątkowy dzień, który będzie przywoływał miłe wspomnienia i na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich rodziców.