Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Policjanci w świątecznym klimacie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Policja w mikołajkowych czapkach? Tak to nie była fatamorgana ani pokaz nowego umundurowania pracowników Policji. W przedświąteczny poranek, 17 grudnia chore dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym miały okazję wziąć udział w spotkaniu z Policjantami z Komendy Miejskiej Śródmieście. Było bardzo sympatycznie, wesoło no i oczywiście w takim towarzystwie - musiało być bezpiecznie. Mali pacjenci rozwiązywali krzyżówki dotyczące pracy Policji i zasad bezpieczeństwa, kolorowali obrazki, mieli także okazję „zdjąć” swoje odciski palców. Z wielką radością „wskakiwali” w elementy bojowego stroju policjantów, przymierzali kaski i kamizelki (były one tak ciężkie, że niektóre maluchy miały problem z podskokiem). Jak to bywa w okresie przedświątecznym rozbrzmiewały także kolędy, które odśpiewaliśmy wspólnie z naszymi gośćmi i rodzicami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Niestety niektórzy pacjenci ze względu na swój stan zdrowia nie mogli przyjść na spotkanie, dlatego goście odwiedzili ich w salach chorych na oddziałach.

Z całego serca dziękujemy Panu Z-cy Komendanta Miejskiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Sławomirowi Szymańskiemu, Z-cy Naczelnika Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Arturowi Krajewskiemu oraz funkcjonariuszom Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście: st. sierż. Piotrowi Bajlak i asp. Iwonie Zygmunt za miły gest, upominki, poświęcony chorym dzieciom czas oraz trafiony pomysł. Dzięki Wam na twarzach pacjentów zagościł uśmiech, który jest najlepszym dowodem wdzięczności za mikołajkową lekcję bezpieczeństwa.