Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Notatka z lekcji historii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

Dnia 12 listopada 2014 r. w WSD w Bydgoszczy odbyła się nietypowa lekcja historii. Uczestniczyli w niej wychowankowie z dwóch szpitalnych oddziałów: Endokrynologii oraz Neurologii i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Zaproszony gość - nauczyciel historii w III LO w Bydgoszczy i jednocześnie kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego Pan Tomasz Izajasz zaprezentował dzieciom i młodzieży oryginalny, własnoręcznie wykonany strój XVII-wiecznego szlachcica polskiego. Przybliżył też życie i zwyczaje szlachty polskiej. Uczniowie mogli zapamiętać charakterystyczne nazwy części stroju, jak i też broń, którą wówczas się posługiwano. Tak ciekawe, obrazowe przedstawienie tematu pozwoliło zgłębić naszym wychowankom wiedzę, a możliwość dotykania prawdziwego miecza i karabinu wyzwoliła zainteresowanie i spontaniczną radość.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi.

Maria Górska

Joanna Michalak