Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

powrót

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 02.06.2015 r. - zobacz galerię zdjęć

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” jak powiedział Janusz Korczak.

Dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w dniu 2 czerwca miały swój wesoły dzień. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Szpitalnej oraz Dyrekcja Szpitala Dziecięcego przygotowały dla 150 dzieci festyn z okazji ich święta.

Patronatem honorowym imprezę objęła Gazeta Wyborcza, która w maju opublikowała reportaż o pracy Szkoły Szpitalnej i potrzebach związanych z organizacją Dnia Dziecka w szpitalach. W wyniku tego pojawili się sympatycy i sponsorzy, którzy darem serca wsparli organizację święta dla dzieci. Byli wśród nich m.in.: Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park (p. dyrektor Szymon Paprocki oraz p. Prezes Zarządu Małgorzata Jasińska - fundatorzy paczek), Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy i Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Do organizacji festynu znacząco przyczynili się także: Urząd Marszałkowski w Toruniu, Fundacja „Serce Dziecka”, Firma Atos, Firma Ebud, Stowarzyszenie „Dar Pomocy”, Biuro Usług Finansowych i Rachunkowych s.j. Lechosław Draeger Joanna Czerwiakowska, Firma FADO, Studio Mody Women's Clothing Store Veppa Fashion, Przychodnia Wilczak sp. z o.o., Firma Reecitool Ost, Firma TENACO, Wytwórnia wód mineralnych „Ostromecko”, Cukiernia „Staropolska”.

W pięknie udekorowanym pomieszczeniu zgromadziły się wszystkie dzieci ze swoimi opiekunami. Po powitaniu uczestników rozpoczął się występ iluzjonisty pana Arkadiusza Wiatrowskiego. Dzieci mogły także poczuć się magikami, biorąc czynny udział w pokazach.

Kolejnymi gośćmi były dziewczęta z Bursy Nr 1 im. Szułczyńskiej oraz wolontariusze fundacji Dr Clown z przedstawieniem „Bajkowy zawrót głowy”. Kolorowi przebierańcy śpiewami zachęcili do wspólnej zabawy. Inny rodzaj muzyki zaprezentował zespól rapowy. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z naukowcami z Akademii Edukacji Kreatywnej. Świat nauki stanął przed dziećmi otworem. Nowe przeżycia wzbudziły zachwyt dzieci. W trakcie pokazów miały także możliwość budowania robotów z klocków LEGO.

Jak co roku odwiedzili nas wolontariusze z fundacji „Cane Pro Humano”. Zabawy z psami są zawsze wielką radością dla naszych podopiecznych. Wspólne spotkanie zakończył występ młodzieży ze Szkoły Tańca BOHEMA.

W trakcie trwania festynu dzieci miały możliwość spotkania się z zaproszonymi gośćmi: Panią Poseł Iwoną Kozłowską, która reprezentowała jednocześnie Radę Społeczną Szpitala, Wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim, Dyrektorem Departamentu Kultury i Edukacji UM Jerzym Janczarskim, Barbarą Nawrocką z NFZ, Aleksandrem Szczęsnym Dyrektorem Spółki Inwestycje Medyczne, Komendantem Szpitala Wojskowego płk dr n.med. Jarosławem Marciniakiem, Wiceprzewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych – Wiesławą Stefaniak- Gromadką. Zaproszeni goście przyjechali do dzieci z najlepszymi życzeniami oraz upominkami.

Duży, pluszowy miś z Family Parku, wręczał uczestnikom festynu prezenty. Spotkanie z bajkowym misiem było szczególną radością dla najmłodszych, ale także starsze dzieci cieszyły się mogąc przytulić się do niedźwiadka i zrobić sobie z nim zdjęcie. Misiu nie zapomniał także odwiedzić wszystkich pozostających, z przyczyn zdrowotnych, na oddziałach. Wiele osób zatroszczyło się, by umilić słodkościami i upominkami ten szczególny dzień.

Radość i zadowolenie dzieci są najlepszym podziękowaniem za trud przygotowań tak wielkiego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami dbają o to, by dzieci przebywające w szpitalu także były szczęśliwe i uśmiechnięte.

Opracowały: B. Kocoń, M. Sakowska