Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Dzień artysty - zobacz galerię zdjęć

29 stycznia 2015 r. był dniem szczególnym dla uczniów Kliniki Psychiatrii. Tego dnia odbyły się warsztatowe zajęcia artystyczne. Wielu uczniów klas gimnazjalnych i licealnej może poszczycić się różnorodnymi talentami, w tym artystycznymi. Zorganizowane zajęcia mogły choć w części, odnieść się do tych ukrytych talentów. Na warsztatach uczniowie zaprezentowali swój dotychczasowy dorobek artystyczny. Były to rysunki, zdjęcia i pokazy wokalne. Wzbudziły one nasz podziw, ze względu na swój wymiar artystyczny.
Uczniowie uczestniczący w „Dniu artysty” mogli rozwijać swoje dotychczasowe zainteresowania plastyczne. W czasie spotkania wykonywali prace techniką decoupage. Dekorowali szklane butelki, malowali je i pokrywali lakierem. Kolejnym zadaniem było wykonanie postaci aniołów oraz prace rysunkowe. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy,  sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała w uczniach  radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Różnorodność tematyczna warsztatów stworzyła możliwość do wprowadzania i poznawania przez uczniów wielu technik plastycznych. Uczestnicy warsztatów eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace. Rozwijali  tym samym zmysły kompozycyjne oraz kształtowali wrażliwość estetyczną. Zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych nie tylko skierowane są na wspomaganie sprawności manualnej. Rozwijają również myślenie twórcze, konstrukcyjne, ułatwiają zapamiętywanie, wreszcie uczą estetyki, dokładności, cierpliwości i dyscypliny.
Udział w zajęciach artystycznych wyzwolił w uczestnikach warsztatów  pasję poznawczą, pozwolił uwierzyć we własne możliwości i uzdolnienia. Prace uczniów wykonane na warsztatach zostaną przedstawione na wystawie prac w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Honorata Glaza-Gulgowska
Ewa Konarska-Koźlak