Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Dbamy o swoje zdrowie. Dzień pielęgniarki na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego - zobacz galerię zdjęć

13 maja 2015 roku był szczególnym dniem na oddziale chirurgii w Szpitalu im Jurasza. W tym dniu dzieci i nauczyciele szkoły szpitalnej zorganizowali wiele atrakcji dla pań pielęgniarek z okazji ich święta. Specjalnie zaproszonym gościem na uroczystość była pani „Doktor Zdrówko”, dzięki której uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat zdrowego trybu życia. Spotkanie rozpoczęło się zabawą integracyjną „Moje samopoczucie”, i tematyczną „Zaczarowany worek”. Dzieci rozwiązywały zagadki zadawane przez postać z programu komputerowego, dotyczące zdrowia i higieny. Przeanalizowały klasyfikację produktów spożywczych w piramidzie żywienia, w której bardzo ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Następnie wraz z panią „Doktor Zdrówko” omówiły skład odżywczy produktów spożywczych. Zadaniem uczestników było skomponowanie zdrowej wiosennej surówki oraz nakrycie do stołu. Podczas wykonywania tych czynności, uczniowie utrwalali zasady higienicznego spożywania posiłków, poznali piramidę aktywności fizycznej oraz ułożyli swój plan dnia. Na koniec zajęć wychowankowie wspólnie z nauczycielami złożyli życzenia paniom pielęgniarkom i wręczyli upominki z okazji ich święta.