Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

powrót

Bajkowóz w Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Piękny, kolorowy Bajkowóz przyjechał w środę 10.12.2014 r. do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Jego częścią jest 100 pozycji książkowych – pięknych, mądrych, zaopatrzonych w specjalne listy skierowane do osób, które będą je czytać. Ale to nie wszystko – w Bajkowozie, mającym kształt kolorowych domków, kryje się mnóstwo ciekawych rekwizytów, które są szczególnie atrakcyjne zarówno dla małych, jak i starszych dzieci, a także ich rodziców. W różnych skrzyneczkach i szufladkach kryje się wiele magicznych przedmiotów – pacynki, magiczne pierścienie, czarodziejskie różdżki, tajemnicze mapy, piórka itp. Wszystko to ma służyć rozwijaniu dziecięcej wyobraźni, ma pomagać przetrwać i wartościowo spędzić czas pobytu w szpitalu. 

Bajkowóz przy pomocy nauczycieli Zespołu Szkół Nr 33 będzie krążył po szpitalnych korytarzach. Jest tak skonstruowany, że zmieści się także na sali szpitalnej, pomiędzy łóżkami chorych dzieci. Książki są tak dobrane, by pomagały czytelnikom odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań.

Uroczystość przekazania Bajkowozu miała miejsce w sali szkolnej na oddziale kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, gdzie nauczyciele przygotowali dla dzieci konkurs wiedzy o bajkach, baśniach i legendach. Uczniowie dla Fundacji „Serdecznik” z Poznania, która jest autorem projektu, napisali specjalny list, w którym każdej literze alfabetu przypisano specjalne znaczenie odpowiadające na pytanie – „Czego uczą nas książki?” I tak np. literce D przypisano – Dobroć, E – Empatię, K – Kreatywność, M – Mądrość, N – Nadzieję itd. 

Jesteśmy przekonani, że spotkania z książkami kreowane przez nauczycieli, staną się ważną częścią szpitalnej rzeczywistości, pomogą wyzwolić radość, będą uczyć tego, co wartościowe, pomogą przeżyć wiele przygód. Będą czasem dobrej zabawy, nauki i terapii.