Programy i akcje

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Dzień 7 lutego 2023r (Dzień Bezpiecznego Internetu) poraz kolejny wezwał wszystkie zainteresowane strony do zjednoczenia się w celu uczynienia Internetu bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole tematyka bezpieczeństwa w sieci została poruszana na zajęciach przez cały miesiąc luty.
        Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF) Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, chętnie włączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), a zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci prowadzone były na większości oddziałów, na których funkcjonuje nasza szkoła. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
      Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których rozmawiali nt. zasobów Internetu, jego korzyści oraz zagrożeń. Dyskutowali na temat właściwego zachowania się w sieci, oglądali filmy i prezentacje multimedialne, z których dowiedzieli się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Tworzyli plakaty i gazetki szkolne. Wzięli udział w Quizie Wiedzy nt. Bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwiązywali łamigłówki. Na zajęciach wykorzystane zostały metody aktywizujące np. burza mózgów, mapa skojarzeń, kosz, walizka oraz tarcza strzelecka. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych aktywnościach, tym samym rozwijając logiczne myślenie i kreatywność.
     Dzięki obchodom DBI uczniowie dostrzegli, że należy dbać o cyfrowe bezpieczeństwo oraz wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zachowań w Internecie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z naszych działań.
Link do filmu: https://fb.watch/i_b-gUMZxe/

Marta Modrzyńska, Katarzyna Niedzwiec