Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Programy i akcje

powrót 2023-09-28

Akcja Biały Miś 9

    Już po raz dziewiąty Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest organizatorem akcji pt. „Biały Miś”. W tym roku odbędzie się ona w okresie od 01.10.2023 – 30.11.2023.

    Celem przedsięwzięcia jest zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek, Wigilii oraz Dnia Dziecka. Obdarowani nimi zostaną uczniowie przedszkola, z klas I-III SP, IV-VIII SP oraz ponadpodstawowych, przebywający na leczeniu na oddziałach: Pediatrii, Hematologii, Onkologii
i Reumatologii, Neurologii i Neurochirurgii oraz Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

    Będąc nauczycielami szkoły szpitalnej, staramy się robić wszystko, aby nasi uczniowie, mali pacjenci, otrzymali choćby drobne podarunki, które odwracałyby ich myśli od choroby oraz niwelowały stresy spowodowane hospitalizacją. W tym roku ponownie prosimy o wsparcie naszego przedsięwzięcia przez placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne oraz wszystkich, którzy pragną przyczynić się do tego, aby nasi podopieczni, mimo trudnych chwil związanych
z pobytem w szpitalu, spędzili te szczególne święta w radosnej, niezapomnianej atmosferze. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszych działań. Zebrane dary można przekazać po wcześniejszym skontaktowaniu się z koordynatorką akcji Martą Modrzyńską.

   Podsumowanie akcji oraz fotorelacja z niej zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły www.zs33.bydgoszcz.pl oraz na stronie www.facebook.com/zs33.bydgoszcz, a uczestnicy otrzymają podziękowania drogą elektroniczną.

Za każdy dar serca gorąco dziękujemy!

Organizatorzy akcji:

- Marta Modrzyńska – tel. 724-085-547, caniel@wp.pl

- Małgorzata Sakowska

- Katarzyna Lewandowska

Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

85-094 Bydgoszcz, ul. Curie – Skłodowskiej 4 tel./FAX 52 345–28-17

e-mail: sekretariat@zs33.bydgoszcz.pl

www.zs33.bydgoszcz.pl

NIP 554-11-03-286