Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Programy i akcje

powrót 2022-12-14

25 Gala Fundacji Urtica Dzieciom

       24 listopada 2022 roku we Wrocławiu odbyła się już 25 Gala Fundacji Urtica Dzieciom, w czasie której licytowane były prace plastyczne wykonane podczas projektu „Słoneczna Galeria” przez małych pacjentów leczących się na oddziałach onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów było kopiowanie polskich dzieł sztuki oraz prace o tematyce pokoju na świecie. Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Słonecznej Galerii, a ich prace były licytowane na corocznej Gali Urtica Dzieciom. Nasza radość jest wielka, że jesteśmy uczestnikami tak ważnego i doniosłego przedsięwzięcia. Dzięki dobrym sercom darczyńców fundusze zebrane z licytacji prac przeznaczone są na wspieranie dziecięcych oddziałów onkologicznych. Łączna kwota z tegorocznej aukcji wyniosła 506 250 zł. Ogromne brawa dla wszystkich licytujących, którzy w tak piękny sposób przyczynili się do wsparcia dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych. Organizatorom przesyłamy serdeczne podziękowania za tak profesjonalne i piękne przygotowanie Galii. Pamiątkowe dyplomy i wiele miłych słów, które otrzymałyśmy od wielu osób biorących udział w Galii, będą dla nas motorem do kontynuacji projektu w nowej, wiosennej edycji Słonecznej Galerii Fundacji Urtica Dzieciom 2023r.

Katarzyna Sypniewska, Jolanta Sękowska