Konkursy i wystawy /

Podsumowanie konkursu plastycznego „W krainie plastyki”.

Ekspresja plastyczna –to jedna z form działalności dziecka. Proces twórczy łagodzi negatywne doświadczenia, motywuje do działania, wzmacnia samodzielność i samoocenę, a przede wszystkim terapeutycznie wpływa na harmonię osobowości. Poprzez prace plastyczne dzieci wyrażają swoje emocje i zainteresowania. Aktywność plastyczna ma nie tylko walory rozwojowe – jest źródłem radości i samorealizacji, afirmacji-inspiracją podjęcia nowego zadania.

Celem konkursu „W krainie plastyki” było wykonanie pracy różnymi technikami plastycznymi. Autorami prac są dzieci hospitalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i Szpitalu Uniwersyteckim Nr1.Wpłynęło 30 prac. Oceniając każdą z prac ,jury wzięło pod uwagę ciekawą technikę plastyczną , precyzję i estetykę pracy.

Nagrodzone osoby:

Kategoria wiekowa klasy I-III.
I miejsce: Julia Jakubowska Wojewódzki Szpital Dziecięcy i Blanka Wilczyńska WSD
II miejsce :Filip Bukowski Szpital Uniwersytecki Nr1
III miejsce: Antonina Krygier Szpital Uniwersytecki Nr1

Kategoria wiekowa klasy IV-VI.
I miejsce: Zuzanna Karasiewicz Szpital Uniwersytecki Nr1
II miejsce: Amelia Karwowska Szpital uniwersytecki Nr1
III miejsce: Hanna Zielińska Wojewódzki Szpital Dziecięcy

Wyróżnienie: Nikola Spieweka Szpital Uniwersytecki Nr1

Kategoria wiekowa klasy VII –VIII..
I miejsce: Kornelia Wirkus Wojewódzki Szpital Dziecięcy
II miejsce : Marta Figiel Szpital Uniwersytecki Nr1
III miejsce: Oskar Błoch Szpital Uniwersytecki Nr 1

Kategoria wiekowa klasy szkół ponadpodstawowych..
I miejsce : Miłosz Frankowski Wojewódzki Szpital Dziecięcy
II miejsce: Martyna Niemczyk Wojewódzki Szpital Dziecięcy
III miejsce: Julia Pawelec Szpital Uniwersytecki Nr 1

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy zmobilizowali swoich wychowanków i odpowiedzieli na naszą propozycję. Dyplomy i upominki zostaną wręczone laureatom na oddziały szpitalne, dostarczone do sekretariatu szkoły lub przesłane pocztą. Forma ich przekazania zostanie uzgodniona z rodzicami laureatów.

Prace zostaną umieszczone na wystawie pokonkursowej w Szpitalu Uniwersyteckim Nr1 i Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

Monika Krajniak