Konkursy i wystawy /

Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Mój wymyślony świat”.

Setna rocznica urodzin polskiego pisarza o międzynarodowej sławie – Stanisława Lema, była inspiracją do zorganizowania przez ZS nr 33 w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski w Toruniu międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mój wymyślony świat”. Skierowany był on do szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa kujawsko–pomorskiego. Założeniem organizatorów było wyłonienie wśród dzieci i młodzieży osób, o wyjątkowej, szeroko rozumianej, wyobraźni oraz potrafiących zaprezentować ją w oryginalnej formie plastycznej. Interesującym jest fakt, iż wbrew przewidywaniom organizatorów, tylko znikoma część nadesłanych prac przedstawiała świat kosmosu i techniki. Większość z nich ukazywała w szczególny, nowatorski sposób otaczającą nas rzeczywistość oraz własne marzenia.
Wpłynęły 83 prace z 10 szkół.
Dziękujemy wszystkim autorom nadesłanych prac oraz nauczycielom, którzy zmobilizowali uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
Jury z trudem wyłoniło laureatów, ponieważ poziom prac był bardzo wyrównany. Przy ich ocenie wzięto pod uwagę wyjątkowe, wyróżniające się podejście do tematu, estetykę i samodzielność wykonania.
Gratulujemy następującym osobom :

Kategoria klas I – III:
I miejsce – Różyczka Aleksander – SP nr 64 w Bydgoszczy
II miejsce – Doroszewska Natalia – SP nr 65 w Bydgoszczy
III miejsce – Głuszkowska Julia – SP nr 31 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Kwiatkowska Agata – ZS nr 33 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Kwaśniewska Antonina – SP nr 65 w Bydgoszczy

Kategoria klas IV – VI:
I miejsce – Wesół Rufus – SP nr 30 w Bydgoszczy
II miejsce – Siedlaczek Wiktoria – SP nr 65 w Bydgoszczy
III miejsce – Bystroński Paweł - -SP nr 56 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Piętko Julia – SP nr 4 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Tomczak Jakub – ZS nr 33 w Bydgoszczy

Kategoria klas VII – VIII:
I miejsce – Schróder Julia – SP nr 65 w Bydgoszczy
II miejsce – Lewandowska Hanna – SP nr 41 w Bydgoszczy
III miejsce – Gumińska Kornelia – SP nr3 w Tucholi
Wyróżnienie - Szymański Bartek – SP nr 31 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Ziółkowska Aleksandra – SP nr 65 w Bydgoszczy

Kategoria klas szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Bosiacka Nicole - ZS nr 33 w Bydgoszczy
II miejsce – Szczeblewska Karolina - ZS nr 33 w Bydgoszczy
III miejsce – Jakub Kusowski – ZS nr 33 w Bydgoszczy

Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu dotrą do sekretariatów bydgoskich szkół, a inne zostaną wysłane laureatom pocztą.
Zapraszamy do udziału w innych, organizowanych przez szkołę szpitalną w Bydgoszczy konkursów.

Beata Deptuła