Konkursy i wystawy /

Ekologiczne ozdoby świąteczne wykonane - konkurs rozstrzygnięty.

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż - na szczęście uczniowie szkoły szpitalnej mieli okazję kilka tygodni wcześniej przygotować świąteczne ozdoby. Konkurs plastyczny „Ekologiczne ozdoby świąteczne” połączył dwie idee w jednym temacie. Z jednej strony, uczniowie poznali symbolikę grudniowych świąt łącząc różnorodne techniki plastyczne,
z drugiej zaś zadbali o ochronę środowiska, bowiem materiały, z których prace były wykonywane pochodziły z bezpiecznych odpadów i przedmiotów przyjaznych dla naturalnego środowiska człowieka.
       Oceniając prace konkursowe jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: zrozumienie tematu, pomysłowość, staranność oraz samodzielność wykonania. Na konkurs wpłynęło 45 prac z 11 oddziałów szpitalnych. Komisja przyznała 11 nagród i 11 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.
W grupie klas 0 – III SP:

I miejsce – Antonina Wiśniewska,
II miejsce – Filip Bukowski,
II miejsce – Zofia Jurkiewicz,
III miejsce – Martyna Niemczyk.

Wyróżnienia otrzymują:
1. Anna Małgorzata Bilińska,
2. Franciszek Tarasik,
3. Oliwia Wierzbowska.

W kategorii klas IV –VIIII SP:

I miejsce – Małgorzata Kowalska,
II miejsce – Zuzanna Młodzik,
III miejsce - Marta Kanarska,
III miejsce – Piotr Bartosz.

Wyróżnienia:
1. Kacper Górka,
2. Zofia Kotlińska,
3. Klaudia Sikora,
4. Zuzanna Karasiewicz,
5. Wiśniewski Szymon,
6. Daria Stafiej,
7. Beata Górecka.

W kategorii klas ponadpodstawowych:
I miejsce – Kaja Suska,
II miejsce – Aleksandra Łożyńska,
III miejsce – Hubert Olędzki.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymała - Julia Modlińska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz ciekawą interpretację tematu, a laureatom serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe zostaną przekazane jako świąteczne upominki mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Jesień życia” w Bydgoszczy. Nagrody
i wyróżnienia ufundował Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Organizatorzy konkursu: Maria Górska, Małgorzata Sakowska.