Konkursy i wystawy /

Zaproszenie do udziału w konkursie ekologicznym „Wiem i stosuję” z okazji Dnia Ziemi

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie ekologicznym adresowanym
do uczniów przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali.

1.Cele konkursu:
- uświadomienie pozycji człowieka w przyrodzie oraz jego wpływu na środowisko przyrodnicze
- uwrażliwienie na problemy ekologiczne
- rozbudzanie wyobraźni i twórczości wśród uczniów
- zaznajomienie z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i rozumienie konieczności ich
przestrzegania
- odwrócenie uwagi dzieci od problemów związanych z chorobą i pobytem w szpitalu.

2. Regulamin konkursu:
- konkurs adresowany jest do uczniów ZS nr 33 w Bydgoszczy
- zadaniem konkursowym jest indywidualne i samodzielne rozwiązanie zadań konkursowych w formie
quizu oraz zaprojektowanie „ Eko – Znaku”
- prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
- klasy IV – VI SP
- klasy VII – VIII SP

3. Każda praca powinna zawierać następujące dane:
- imię i nazwisko dziecka, wiek, klasę, nazwę oddziału
- do pracy należy dołączyć zgodę rodzica na udział dziecka w konkursie.

4. Kryteria oceny:
- poprawne rozwiązanie zadań
- staranne i pomysłowe zaprojektowanie znaku ekologicznego.

5. Czas trwania konkursu: 22.04.2020 – 30.04.2021 r.

6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 05.05.2021r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

7. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie na stronie internetowej naszej szkoły:
www.zs.33.bydgoszcz.pl
Wszystkim uczestnikom życzymy satysfakcji i powodzenia !

Organizatorzy: Aleksandra Matuszak, Anna Osowska