Konkursy i wystawy /

Sprawozdanie z szkolnego konkursu plastycznego pt.: „Las i jego mieszkańcy”.

Konkurs adresowany był do uczniów przedszkola i szkoły podstawowej przebywających na leczeniu, na oddziałach dziecięcych w bydgoskich szpitalach. Celem konkursu było ukazanie różnorodności organizmów żyjących w lesie oraz roli drzew dla ich życia. W pracach konkursowych uczniowie rozwijali umiejętność ekspresyjnego wyrażania własnych obserwacji, doświadczeń obcowania z przyrodą oraz twórczej wyobraźni. Łącznie wpłynęło 23 prace, które wykonane zostały różnorodnymi technikami plastycznymi. Nagrodzonych zostało: 15 prac. Organizatorzy konkursu, przy ocenie prac, wzięli pod uwagę samodzielność ich wykonania, twórczą wyobraźnię oraz zgodność z tematem. Prace nagradzane były w następujących kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Nagrody otrzymali:
Przedszkole: I miejsce: Zoja Hoffmann i Tadeusz Krzyżański
Klasy I-III: I miejsce: Michalina Bogdanowska i Zuzanna Wiśniewska; II miejsce: Antonina Balcer i Marcin Trzpil; III miejsce: Kacper Raczewski
Klasy IV-VI: I miejsce: Natalia Tomaszewska ; II miejsce: Dominik Żyłkowski; III Igor Ceynowa
Klasy VII-VIII: I miejsce: Klaudia Sztuczyńska, II miejsce: Agata Surma, III miejsce: Nikodem Dziurka i Remigiusz Muranka
Poza konkursem wyróżniona została praca plastyczna Zuzi Piotrowskiej.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dzieła młodych twórców prezentowane będą przez miesiąc grudzień 2020r. na wystawie pokonkursowej w holu Szpitala Uniwersyteckiego. Mamy nadzieję, że wzbudzą zainteresowanie i przyciągną uwagę przechodniów.
Organizatorzy: K. Sypniewska, M. Ziętara, A. Kiernicka