Konkursy i wystawy /

Sprawozdanie z konkursu „Quiz Bożonarodzeniowy”

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV– VI oraz VII – VIII szkoły podstawowej, przebywających na leczeniu, na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii Świąt Bożego Narodzenia oraz propagowanie wśród nich polskich zwyczajów świątecznych.

Uczniowie zostali zapoznani z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia w toku różnorodnych działań - pogadanek, rozmów kierowanych na żywo i on–line, słuchania kolęd i pastorałek, poprzez wykonywanie ozdób i prac o tematyce świątecznej. Pomimo izolacji, przygotowania do świątecznego quizu przyniosły dużo radości. Wielu uczniów odniosło sukces poprawnie rozwiązując zadania. Miejsca przydzielano w zależności od ilości zdobytych punktów, w dwóch kategoriach wiekowych. Dyplomy i nagrody wręczono na oddziałach.

Oto nagrodzeni uczniowie:

Klasy IV – VI szkoły podstawowej

I miejsce: Roksana Treder – Pneumonologia WSD
I miejsce: Janina – Onkologia Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza

II miejsce: Julia Waszak – Reumatologia WSD

III miejsce: Martyna Arkuszewska – Chirurgia WSD

Wyróżnienie: Patryk Tajl – Chirurgia WSD

Klasy VII – VIII szkoły podstawowej

I miejsce: Amelia Kaczmarek – Endokrynologia WSD
I miejsce: Julia – KPD Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza

II miejsce: Wojciech Świerzyński – Endokrynologia WSD
II miejsce: Maja – KPD Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza
II miejsce: Inga - KPD Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza

III miejsce: Sandra Zabel – Reumatologia WSD
III miejsce: Karol Kociemba – Neurologia WSD
III miejsce: Dominik Wierzbicki – Laryngologia WSD

Anastazja - KPD - Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza
Oliwia Krysiak – Chirurgia WSD
Patryk Buliński – Ośrodek Rehabilitacji Dziennej WSD
Klaudia - KPD - Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr A. Jurasza

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!
Opracowała: Anna Osowska