Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu „Sport w życiu człowieka.”

„Wierzyłem w siebie, w swoje możliwości. Kto tego nie robi, z góry skazuje się na przegraną.” –Bronisław Malinowski

Każdy z nas ma wpływ na swój własny rozwój. Dziedziny mogą być różne, ale dążenie do celu, w każdej z nich, wymaga pracy. Sport jest wymiernym obszarem naszych wysiłków. Jedni uprawiają go by odnosić sukcesy na miarę tych największych jak medale i trofea, inni by świadomie zadbać o swoja sprawność i zdrowie, a jeszcze inni by miło spędzać czas.
Organizując konkurs „Sport w życiu człowieka” pragnęłyśmy przypomnieć uczniom sylwetkę osoby, która sięgała po medale i trofea – Bronisława Malinowskiego, znakomitego lekkoatlety, jak i do przedstawienia swoich zainteresowań sportowych, które realizujecie na co dzień.
W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 16 szkół i przedszkoli. Uczestnicy wykazali się znajomością różnorodnych technik plastycznych. Miłym zaskoczeniem dla nas była duża ilość prac wykonanych przez najmłodsze dzieci.
Zróżnicowane podejście do tematu sprawiło, że wyłonienie laureatów nie było takie proste. Poniżej przedstawiamy osoby nagrodzone:

I miejsce - Kołodziejski Hubert Przedszkole nr 6 Bydgoszcz
I miejsce - Deja Damian Przedszkole nr 2 Sępólno Krajeńskie
II miejsce - Chojnacka Laura Przedszkole nr 6 Bydgoszcz
III miejsce - Wyrąbkiewicz Wiktoria Przedszkole „Słoneczko” Bydgoszcz
Wyróżnienie - Reszkowska Natalia Przedszkole nr 1 Osielsko

I miejsce - Latawiec Marcel Szkoła Podstawowa Integracyjne Inowrocław
II miejsce - Frąckowiak Szymon Szkoła Podstawowa nr 1 Tuchola
II miejsce - Szydłowska Małgorzata ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce - Szczepańska-Szymczyk Emilia ZS nr 33 Bydgoszcz
Wyróżnienie - Szmyt Konrad Szkoła Podstawowa nr 1 Tuchola

Klasy IV –VIII
I miejsce - Januszewska Weronika Szkoła Podstawowa Integracyjne Inowrocław
II miejsce - Talaśka Aleksandra ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce - Nowakowska Martyna Szkoła Podstawowa nr 17 Bydgoszcz
Wyróżnienie - Antczak Wiktoria Szkoła Podstawowa Integracyjne Inowrocław

Klasy ponadpodstawowe
I miejsce - Birkholz Tomasz ZSO i Z Solec Kujawski
II miejsce - Ciechanowska Sandra ZS nr 33 Bydgoszcz

Dziękujemy uczniom za wykonanie pięknych prac, a nauczycielom za rozwijanie zainteresowań i pasji swoich podopiecznych.

Nagrody, których fundatorem był Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, zostaną wysłane pocztą lub dostarczone do placówek.

Pokonkursowa wystawa prac będzie miała miejsce w holu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Notatka i zdjęcia: Beata Kocoń