Konkursy i wystawy /

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Moja rodzina”

Włączając się w obchody Roku Świętego Jana Pawła II, nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy zorganizowali międzyszkolny konkurs plastyczny po hasłem „Moja rodzina”.
Inspiracją do wyboru tematu konkursu były słowa i nauka Wielkiego Polaka – Karola Wojtyłły, który chciał być zapamiętany jako „papież rodziny”. Przez cały swój pontyfikat podkreślał, że rodzina jest największym skarbem narodu oraz „prawdziwym środowiskiem życia i miłości”.
Zapoznanie z myślami Jana Pawła II dotyczącymi silnej, zbudowanej na wzajemnym zaufaniu rodzinie oraz wyzwań, przed którymi ona staje, było głównym celem zaproponowanego konkursu.
Jego współorganizatorem tj. fundatorem nagród jest Urząd Marszałkowski w Toruniu.
W konkursie wzięło udział 48 uczniów i przedszkolaków z 8 placówek.
Zdajemy sobie sprawę, iż wszechobecna pandemia stanęła na przeszkodzie w większym zaangażowaniu szkół, na których współpracę mogliśmy liczyć w minionych latach.
W tym miejscu składamy więc serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy w wyjątkowo trudnym dla całej szkolnej społeczności czasie, zmobilizowali swoich wychowanków i odpowiedzieli na propozycję szkoły szpitalnej.
Nadesłane prace często wyrażają emocje, które towarzyszyły twórczej pracy ich autorów oraz pokazują, co jest dla nich najważniejsze, gdy myślą „Moja rodzina”.
Oceniając każdą z owych prac, jury wzięło pod uwagę oryginalne podejście do tematu jej twórcy, precyzję i samodzielne wykonanie oraz wykorzystanie ciekawej techniki plastycznej.
A oto lista nagrodzonych osób:

Kategoria dzieci przedszkolnych:
I miejsce – Zofia H. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
I miejsce – Nadia P. – Przedszkole nr 6 w Brodnicy
II miejsce – Nela R. – Przedszkole nr 81 w Bydgoszczy
III miejsce – Ignacy W. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Elena B. - ZS nr 33 w Bydgoszczy

Kategoria uczniów klas I – III SP:
I miejsce – Kinga N. - SP nr 25 w Bydgoszczy
I miejsce – Kacper R. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
II miejsce – Karolina J. – SP nr 25 w Bydgoszczy
II miejsce – Szymon W. – SP Piaski
III miejsce – Wiktoria B. – SP nr 25 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Dorian A. – SP nr 41 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Marta K. – ZS nr 33 w Bydgoszczy

Kategoria uczniów klas IV – VIII SP:
I miejsce – Veronika P. – SP nr 37 w Bydgoszczy
I miejsce – Nadia T. – SP Okonek
II miejsce – Wiktoria Sz. – ZS nr 37 w Bydgoszczy
II miejsce – Barbara B. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
III miejsce – Dawid Sz. – SP nr 41 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Kacper R. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
Wyróżnienie – Julia Sz. – Wiktorówek

Kategoria uczniów klas ponadpodstawowych:
I miejsce – Martyna N. – ZS nr 33 w Bydgoszczy
II miejsce – Patrycja N. – ZS nr 33 w Bydgoszczy

Dyplomy i upominki zostaną wręczone laureatom na oddziały szpitalne, dostarczone do sekretariatów przedszkoli i szkół lub przesłane pocztą. Forma ich przekazania zostanie uzgodniona bezpośrednio z rodzicami nagrodzonych osób.

opracowała: Beata Deptuła