Konkursy i wystawy /

Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpiecznie czasie pandemii koronawirusa”

Włączając się w walkę z trwającą od dłuższego czasu pandemią koronawirusa na świecie, nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy zorganizowali szkolny konkurs plastyczny po hasłem „Bezpiecznie w czasie pandemii koronawirusa”.
Naszym celem było przedstawienie form walki z pandemią i pogłębienie wiedzy na temat wirusa. Choroba koronawirusowa (COVID-19) to nowa choroba zakaźna, a walka z nią przynosi wiele obaw i niepokój.
U większości osób, które zachorują na COVID-19, wystąpią objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez specjalnego leczenia. Ogólnie stosowane na świecie szczepionki są jednak najbezpieczniejsza forma walki z tą długotrwałą chorobą.

Zapoznanie z głównymi zasadami bezpieczeństwa, dotyczącymi wirusa oraz wdrażanie ich w codzienne życie było głównym celem zaproponowanego konkursu.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 11 oddziałów szpitalnych.

W tym miejscu składamy więc serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy w wyjątkowo trudnym dla całej szkolnej społeczności czasie, zmobilizowali swoich wychowanków i odpowiedzieli na nasza propozycję.

Oceniając każdą z owych prac, jury wzięło pod uwagę oryginalne podejście do tematu jej twórcy, precyzję i samodzielne wykonanie oraz wykorzystanie ciekawej techniki plastycznej.

A oto lista nagrodzonych osób:
Kategoria dzieci w wieku 5-6 lat:
I miejsce – Sandra Wiktorowska - Szpital Uniwersytecki
II miejsce – Maja Drzymalska - Szpital Uniwersytecki
III miejsce – Antonina Rosenau - Wojewódzki Szpital Dziecięcy

Kategoria uczniów klas I – III SP:
I miejsce – Agata Bucoń – Szpital Uniwersytecki
II miejsce – Julia Januchowska - Szpital Uniwersytecki
III miejsce - Mikołaj Wnukiewicz - Wojewódzki Szpital Dziecięcy
Wyróżnienie: Stanisław Łukowski - Szpital Uniwersytecki

Kategoria uczniów klas IV-VI SP:
Wyróżnienie – Oliwier Najdowski - Szpital Uniwersytecki
Wyróżnienie – Jacob Kujawski - Wojewódzki Szpital Dziecięcy
Wyróżnienie - Michalina Szyjka - Wojewódzki Szpital Dziecięcy

Kategoria uczniów klas VII-VIII SP:
I miejsce – Wioletta Bzdok - Wojewódzki Szpital Dziecięcy
II miejsce – Julia Maniszewska – Wojewódzki Szpital Dziecięcy
III miejsce – Lena Marta Kaźmierczak - Szpital Uniwersytecki
III miejsce – Zuzanna Piotrowska - Szpital Uniwersytecki
Wyróżnienie: Nikola Grzelak - Szpital Uniwersytecki
Wyróżnienie: Roksana Wittkowska - Wojewódzki Szpital Dziecięcy

Dyplomy i upominki zostaną wręczone laureatom na oddziały szpitalne, dostarczone do sekretariatów przedszkoli i szkół lub przesłane pocztą. Forma ich przekazania zostanie uzgodniona bezpośrednio z rodzicami nagrodzonych osób.
Pokonkursowe wystawy prac będą miały miejsce w holu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1

opracowała: Bożena Dorszewskav