Konkursy i wystawy / Konkursy 2019/2020

powrót

Wystawa pokonkursowa pt. „Jesienny spacer po Bydgoszczy” w Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

W listopadzie 2019 roku w Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego w Bydgoszczy odbyła się wystawa nagrodzonych oraz wyróżnionych prac dzieci i młodzieży w konkursie plastycznym pt. „Jesienny spacer po Bydgoszczy”. Ciekawie wykonane rysunki, prace malarskie, wyklejanki, kolaże zachęcały do docenienia i odwiedzania różnych urokliwych zakątków Bydgoszczy. Młodzi pacjenci w swojej twórczości wyeksponowali piękno zabytków i charakterystycznych miejsc Bydgoszczy w otoczeniu parków oraz zielonych terenów, które stanowią ważny element przestrzeni miejskiej. Bowiem Bydgoszcz należy do miast o największej liczbie i powierzchni parków w Polsce.
Efekty działalności uczniów zaprezentowano w miejscu, które warto odwiedzić – Muzeum Kanału Bydgoskiego, które powstało w 2006 roku z inicjatywy Sebastiana Malinowskiego. Zwiedzający mogą zapoznać się z historią Kanału Bydgoskiego i zobaczyć, jak wyglądał on w latach świetności. Muzeum znajduje się w XIX-wiecznym budynku gospodarczym znajdującym się na dziedzińcu III LO w Bydgoszczy.
Wystawę pokonkursową niebawem będzie można również zobaczyć w gmachu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

Organizatorzy:
Maria Górska
Joanna Michalak
Milena Pawlak
Marlena Stamm-Bossak