Konkursy i wystawy /

Wystawa pokonkursowawystawa pokonkursowa pt. „ Atrakcje przyrodnicze w Polsce”.

W czerwcu 2019 r. w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy odbyła się wystawa pokonkursowa prac dzieci i młodzieży ze szkół szpitalnych i sanatoryjnych w Polsce pt. „ Atrakcje przyrodnicze w Polsce”. Prace wyeksponowane zostały na tzw. holu prezydenckim. Ciekawie wykonane szkice, rysunki, malowidła i wyklejanki zachęcały do docenienia i odwiedzenia różnych zakątków przyrodniczych naszej ojczyzny. Prace przedstawiały piękno naszego kraju od marza po góry. Bałtyk, Bieszczady, Tatry, Szczeliniec w Górach Stołowych, Błędne Skałki, Kanał Elbląski, Słowiński Park Narodowy, Puszcza Białowieska, czy Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym to tylko niektóre przykłady miejsc przedstawionych okiem młodego pacjenta. Nie zabrakło również prac ukazujących piękną polską wieś z jej florą i fauną. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Opracowała: Anna Osowska