Konkursy i wystawy /

Rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Atrakcje przyrodnicze w Polsce”.

Polska nasza ojczyzna po wielu latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość, której rocznicę obchodziliśmy w tym roku szkolnym. Poprzez organizację konkursu „ Atrakcje przyrodnicze
w Polsce” chciałyśmy zwrócić uwagę uczniom na jej piękno, jej walory przyrodnicze, oraz zachęcić do jej poznawania, zwiedzania, a co za tym idzie kształtować poczucie przynależności narodowej i dumy z własnego kraju. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum przebywających na leczeniu w szpitalach i sanatoriach na terenie całej Polski. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z Rzeszowa, Krakowa, Kołobrzegu, Lublińca, Wałbrzycha, Poznania, Inowrocławia, Katowic, Konina, Bydgoszczy. Nadesłano 61 prac. Komisja konkursowa w składzie:
Honorata Glaza
Iwona Górczyńska
Anna Osowska
przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

W kategorii klas I – III
I miejsce – Weronika Jodłowska SP Rzeszów
II miejsce – Miłosz Hanula ZS Kraków
III miejsce – Nadia Sułek ZS6 Katowice
Wyróżnienie - Dominika Woźniak SP Konin
Wyróżnienie – Lura Górska SP Inowrocław

W kategorii klas IV – VI
I miejsce – Malwina Joszko SP Lubliniec
II miejsce – Krystian Szpak ZS Kołobrzeg
III miejsce – Julia Niemiec ZS Kraków
Wyróżnienie - Gabriela Michałowska ZS Poznań
Wyróżnienie – Malwina Manulik ZS Kołobrzegu
Wyróżnienie – Zuzanna Ochnik ZS6 Katowice

W kategorii klas VII – Gimnazjum
I miejsce – Alicja Adamowicz G Rzeszów
II miejsce – Oliwia Siwak G Kraków
III miejsce – Alicja Moskwa G Rzeszów
Wyróżnienie – Łukasz Krzyszkowski G Wałbrzych

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Prace będą wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Ratuszu Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Iwona Górczyńska