Konkursy i wystawy /

Rozstrzygniecie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Z kart historii niepodległej Polski”

„…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pustobrzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować…”

Wiele wierszy napisano o naszej Ojczyźnie – Polsce. Z tęsknoty, z radości, ku pokrzepieniu serc. Czego by o nas nie mówiono, jesteśmy Polakami i kochamy naszą Ojczyznę. Opieramy naszą tożsamość narodową na historii tej ziemi. Szczycimy się tym, że tak wielu z nas oddało kiedyś swoje życie byśmy dziś byli wolni. W duchu historycznej rocznicy odzyskania niepodległości zaproponowaliśmy uczniom, na różnych szczeblach nauczania, udział w konkursie „Z kart Niepodległej Polski”, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a nagrody ufundował Departament Edukacji i Kształcenia ustawicznego. Aż 109 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie, bo tyle nadesłano prac. Wykonano je różnymi technikami plastycznymi, wkładając w to duże serca i pomysłowości.
Członkowie jury wyłaniając laureatów, kierowali się zgodnością z tematem, samodzielnością i starannością wykonania pracy.

Nagrodzono następujące osoby:
W kategorii klas 0 – III
I miejsce - Zofia Jędrzejczyk Inowrocław
II miejsce - Sabina Piasecka Inowrocław
Wyróżnienie - Ada Wize ZS nr 33 Bydgoszcz
W kategorii klas IV – VI
I miejsce - Stanisław Solżeszek SP nr 17 Toruń
II miejsce - Wiktoria Barnaba Inowrocław
III miejsce - Amelia Węsierska SP nr 18 Grudziądz
Wyróżnienie- Marta Sikorska ZS nr 33 Bydgoszcz
W kategorii klas VII –VIII SP i kl. III Gim.
I miejsce - Filip Rau Lubicz Górny
I miejsce - Agata Groch Grudziądz Sp nr 18
II miejsce - Natalia Pestkowska ZS nr 33 Bydgoszcz
III miejsce - Marta Borucka Nakło N/N
III miejsce - Aleksandra Grabowska SP nr 2 Lipno

Wszystkim uczniom dziękujemy za podjęcie wyzwania i wykonanie prac konkursowych. O sposobie wręczenia nagród uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.
Prace będą wyeksponowane w holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Bydgoszczy w dniu 20.10.2018r. podczas Ogólnopolskiej konferencji szkoleniowej dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, a potem w formie wystawy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

Beata Kocoń