Konkursy i wystawy /

KONKURS MATEMATYCZNY „I Ty zostaniesz Pitagorasem” 2018/2019 ROZSTRZYGNIĘTY

Jak co roku w naszej placówce odbył się konkurs matematyczny „I Ty zostaniesz Pitagorasem”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.
Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków, a także popularyzacja możliwości dzieci i młodzieży przewlekle chorej.
Każdy uczeń otrzymał gotowy zestaw pięciu zadań do rozwiązania. Zadania były opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy, opatrzone były one w rysunki i ciekawe treści.
Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.

Najlepszymi okazali się:

KATEGORIA KLAS IV-VI SP
I miejsce – Marcin K.
II miejsce – Julia R.

KATEGORIA KLAS VII-VIII SP oraz III GIM
I miejsce – Maja S.
II miejsce – Jakub K. oraz Oliwia O.
III miejsce – Paulina T.

GRATULUJEMY!!!!