Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Konkursy i wystawy /

powrót

XVII konkurs i przegląd origami w Bydgoszczy

21 kwietnia, w Zespole Szkół nr 32 odbył się XVII BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI I PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI CZŁONKÓW SZKOLNYCH KLUBÓW ORIGAMI. Po raz kolejny przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w dziedzinie składania papieru. Natomiast najlepsi mali origamiści stanęli do rywalizacji w konkursie. Celem imprezy jest: propagowanie sztuki ORIGAMI wśród dzieci i młodzieży a także nawiązanie kontaktów przez origamistów z różnych środowisk, oraz porównanie możliwości i umiejętności uczniów w różnym wieku.
Origami jest to sztuka składania papieru, która narodziła się w Chinach, aby w późniejszym czasie rozwinąć się w Japonii. W tej chwili jest już znana na całym świecie. Origami tylko wyjątkowo dopuszcza użycie nożyczek i kleju, a figurki powstają wyłącznie poprzez zaginanie linii na papierowych kwadratach, kołach, trójkątach i innych figurach. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.
Współorganizatorami konkursu i przeglądu byli nauczyciele naszej szkoły, tj. Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej – Marta Kozłowska i Milena Pawlak. Uczniowie na oddziałach szpitalnych stworzyli prace techniką origami, które zostały przekazane organizatorom konkursu i przeglądu. Tak powstała wystawa podziwiana przez wszystkich obecnych w trakcie tej imprezy. Zarząd klubu Orizuru był pod wrażeniem różnorodności oraz estetyki wykonanych prac. Komisja w składzie: Maria Mańk (prezes klubu) oraz Danuta i Marek Chiberscy (prezesi honorowi) przyznali trzy kolejne miejsca w konkursie oraz jedno wyróżnienie.
Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły:
- miejsce I: Klaudia Kazberuk kl. II Gim.
- miejsce II: Milena Grala kl. V SP
- miejsce III: Klaudia Górnik kl. III Gim.
- wyróżnienie: Lena Kucińska kl. I SP
Dzięki wszystkim tym działaniom uczniowie naszej szkoły szpitalnej mogli zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sztuki składania papieru na imprezie o wymiarze wojewódzkim. Jesteśmy przekonani, że osiągnięte sukcesy będą dla nich powodem do wielu radości i przyczynią się w sposób terapeutyczny do procesu zdrowienia. Jednocześnie liczymy na dalszą owocną współpracę z Bydgoskim Klubem Origami Orizuru.

Opracowanie: Marta Kozłowska
Autor zdjęć: Marta Kozłowska