Konkursy i wystawy /

Wystawa prac plastycznych z ogólnopolskiego konkursu "Ilustracja do mojej ulubionej książki" w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy

W dniach od 11.06.2018r. do 21.06.2018 r. można zobaczyć w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych przebywających na leczeniu w szpitalach na terenie całej Polski, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłano prace z wielu szkół i przedszkoli (z Krakowa, Rzeszowa, Ciechocinka, Skoczowa, Olsztyna, Inowrocławia, Szczecina, Łodzi, Białegostoku, Gdańska, Zabrza, Kołobrzegu, Wałbrzycha i Bydgoszczy). Z wielu najładniejszych utworzono wystawę, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zaprezentowane prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, a ich autorzy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wystawa wzbudziła żywe zainteresowanie oglądających.

Opracowały:
Iwona Górczyńska, Justyna Rocławska