Konkursy i wystawy /

Rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu plastycznego„ Bieg do zdrowego serca”

„Bieg do zdrowego serca” to tytuł tegorocznego ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Serca. W naszej szkole, zwłaszcza na oddziale kardiologii  w tym dniu organizowane są imprezy, konkursy, wystawy których celem jest wpływanie na świadomość dzieci i młodzieży, by dbały o swoje zdrowie od najmłodszych lat. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych. Celami, które przyświecały temu przedsięwzięciu było kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec zdrowego stylu życia, uświadamianie czynników wpływających na dobrą kondycję serca oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłano 165 prac. Wszystkie prace były bardzo interesujące, a uczestnicy wykazali się pomysłowością i dużą wiedzą na temat jak dbać o zdrowie swoje i innych. Organizatorzy konkursu oceniając prace, brali pod uwagę samodzielność wykonania, oryginalność podejścia do tematu oraz różnorodność technik plastycznych.

Nagrody dla wyróżnionych prac ufundowała Fundacja Serce Dziecka.  Prace zaprezentowane zostaną 25 – 26 listopada 2017 r. na VI Konferencji Kardiologicznej w Warszawie.

Organizatorzy nagrodzili następujące osoby w kategorii:

I miejsce Jarosław Bruski ZS Nr 33 Bydgoszcz

Klasy ponadgimnazjalne

I miejsce Julia Kozicka ZSS Nr 2 Kraków

II miejsce Magda Kołecka ZS Nr 33 Bydgoszcz

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy dostarczymy do sekretariatów szkół macierzystych.

Dziękując uczniom oraz ich opiekunom za zainteresowanie naszym konkursem życzymy dalszego spełniania się w realizacji różnych przedsięwzięć artystycznych.

Organizatorzy: Małgorzata Sakowska, Beata Kocoń