Konkursy i wystawy /

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PRZYRODNICZO-HISTORYCZNEGO: „POLSKA W EUROPIE”

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PRZYRODNICZO-HISTORYCZNEGO:  „POLSKA W EUROPIE”

Konkurs ten skierowany był do uczniów naszej szkoły przebywających na leczeniu w bydgoskich szpitalach. Przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:

- I-III SP

- IV-VI SP

-VII klasa i II, III G

Głównym celem konkursu było przybliżenie wiedzy geograficznej, przyrodniczej
i historycznej na temat Polski i Europy, rozwijanie uzdolnień plastycznych i twórczej wyobraźni uczniów klas I-III, poszerzanie wiadomości o miejscach szczególnie ciekawych pod względem przyrodniczym i historycznym znajdujących się w Europie, rozwijanie wrażliwości na piękno i różnorodność krajobrazów Europy.

Uczniowie klas młodszych I-III wykazali się zdolnościami plastycznymi, gdyż ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej charakterystyczne elementy geograficzne, przyrodnicze bądź historyczne związane z Europą. Klasy IV-VI i oraz VII SP i II-III gimnazjum – borykali się z zestawem zadań konkursowych.

Konkurs trwał od 7-25.05.2018r. W konkursie udział wzięło 43 uczniów; spośród których zostało wyłonionych 15 zwycięzców.

Nagrody zdobyli:

• w kategorii klas I-III

I miejsce: Antoni W. (KPHiO)

II miejsce: Nadia K. (KPS)

III miejsce: Aleksandra K. (Gastroenterologia) i Alicja Sz. (KPHiO)

• w kategorii klas IV-VI

I miejsce: Maksymilian S.(KPHiO)

II miejsce: Cezary B.(KPHiO) i Mikołaj G.(KPHiO)

III miejsce: Jan W. (KPHiO)

• VII, II, III G

I miejsce: Zuzanna Sz.( Endokrynologia) i Kajetan K. (Neurologia)

II miejsce: Oliwia K.(Neurologia) i Karolina W.(KPHiO)

III miejsce: Radosław T. (KP)

Wyróżnienie:

Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone na festynie z okazji Dnia Dziecka w KPHiO Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, a pozostałe odebrane  w sekretariacie szkoły.

Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla „Bielawy” z Bydgoszczy naszemu sponsorowi, który kolejny już raz ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Alicja Cierżnicka, Katarzyna Sypniewska