Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu "Zielone krajobrazy Bydgoszczy - zdrowe płuca miasta"

Zielone płuca każdego miasta to wszystkie tereny zielone, które ratują nasze płuca i cieszą oczy.
Pragnąc uświadomić uczniom pozytywy wpływ terenów zielonych na stan powietrza Bydgoszczy oraz zainspirować do podejmowania jednostkowych działań na rzecz jego poprawy, zaproponowaliśmy konkurs dla uczniów szkół bydgoskich oraz tych, którzy przebywają na leczeniu w szpitalach naszego miasta. Temat trudny, choć ciekawy, podjęli uczniowie z 10 szkół. Nadesłali 83 prace.
Organizatorzy kierując się zgodnością z tematem konkursu, samodzielnością wykonania prac nagrodzili następujących uczniów:

W kategorii klas I – III

I miejsce Konrad Jochim SP Nr 65

II miejsce Maja Kaczmarek SP Nr 41

III miejsce Liwia Hajost ZS Nr 21

Wyróżnienie Natasza Zieleśkiewicz ZS Nr 27

W kategorii klas IV –VI

I miejsce Martyna Ciarkowska ZS Nr 32

II miejsce Olimpia Zawadzka ZS Nr 31

III miejsce Wiktoria Rudnicka ZS Nr 33

W kategorii klas gimnazjalnych:

Małgorzata Bonawentura ZS Nr 33

Jowita Juhnke Gim Nr 9

Michał Piontek Gim 59

Martyna Durak ZS Nr 33

Marta Poćwiardowska ZS Nr 33

Rozalia Wilczyńska Gim Nr 59

Barbara Morawiak ZS Nr 33

Liliana Grzeszczak Gim Nr 59

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy dostarczymy do sekretariatów szkół macierzystych. Wystawa prac będzie miała miejsce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 4. Dziękując uczniom oraz ich opiekunom za zainteresowanie naszym konkursem życzymy dalszego spełniania się w realizacji różnorodnych przedsięwzięć artystycznych.

Organizatorzy: Beata Deptuła, Bożena Gęborys, Beata Kocoń