Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Konkursy i wystawy /

powrót

Rozstrzygnięcie konkursu "Historia i przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem"

Henryk Sienkiewicz powiedział: „Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”. Książka przenosi nas w inny świat, uczy, bawi, rozwija. Historie i słowa w nich zawarte pozostają czasami na całe życie w tych, którzy je czytali. Często przypominamy sobie cytaty takie jak te: Nie, Stasiu... ja nie chcę płakać... tylko mi się tak... oczy pocą. (W pustyni i w puszczy), Kończ... waść! wstydu... oszczędź! (Potop), Jestem jak statek, który jeśli nie wejdzie do portu to utonie... (Latarnik), Mieczów ci u nas dostatek, ale i te przyjmuję jako wróżbę zwycięstwa, którą mi sam Bóg przez wasze ręce zsyła.(Krzyżacy).

Pragnąc zachęcić do czytania wspaniałych dzieł Henryka Sienkiewicza oraz rozwijać dziecięcą wyobraźnię, zaprosiliśmy uczniów szkół województwa kujawsko – pomorskiego oraz dzieci leczące się na oddziałach bydgoskich szpitalnych, do udziału w międzyszkolny konkursie plastycznym pt.: "Historia i przygoda z Henrykiem Sienkiewiczem”. Nadesłano 56 prac z 14 szkół. Przełożenie treści zawartych w utworach wielkiego, polskiego pisarza na twórczość plastyczną okazało się trudnym wyzwaniem. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie Gimnazjum Nr 47 w Bydgoszczy za ogromny wkład pracy i ilość nadesłanych prac oraz uczniowie z ZS Nr 30 za humorystyczne podejście do tematu.

Dziękujemy wszystkim za duże zaangażowanie z jakim podeszli do naszego konkursu.

 

Organizatorzy kierując się samodzielnością wykonania prac oraz zgodnością z tematem konkursu nagrodzili następujących uczniów:

W kategorii klas IV –VI

I miejsce

Kacper Michalski ZS Nr 33 w Bydgoszczy

II miejsce

Borys Mellin SP Nr 63 w Bydgoszczy

III miejsce

Wiktoria Chrobak ZS Nr 8 w Bydgoszczy

Wyróżnienie

Wiktoria Hołub ZS Nr 33 w Bydgoszczy

 

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce

Agnieszka Preuss Gim. Nr 47 w Bydgoszczy

Aleksandra Szczęśniak Gim. Nr 47 w Bydgoszczy

Patryk Dadok ZS Nr 30 w Bydgoszczy

II miejsce

Sandra Dębska Gim. w Głębocinie

Zuzanna Ohulska Gim. Nr 47 w Bydgoszczy

Rozalia Wilczyńska ZS Nr 30 w Bydgoszczy

III miejsce

Krzysztof Wedel Gim. Nr 47 w Bydgoszczy

Martyna Wiland ZS Nr 33 w Bydgoszczy

Bartosz Granowski ZS Nr 30 w Bydgoszczy

Wyróżnienie

Emilia Smardz Gim. Nr 47 w Bydgoszczy

Piotr Skrzyp ZS Nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

 

W kategorii klas licealnych:

I miejsce

Weronika Szablewska LO „Przyszłość” w Bydgoszczy

II miejsce

Oliwia Ząbek LO Nr 17 w Bydgoszczy

III miejsce

Katarzyna Kowalska LO Nr 9 w Bydgoszczy

Wyróżnienie

Klaudia Jakubowska ZS Nr 33 w Bydgoszczy

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Fundatorem upominków i dyplomów dla zwycięzców konkursu jest Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Na uroczystość wręczenia nagród, zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 4. O terminie laureaci i ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie. W tym miejscu będzie też można oglądać pokonkursową wystawę prac. Dziękując uczniom oraz ich opiekunom za zainteresowanie naszym konkursem życzymy dalszego spełniania się w realizacji różnorodnych przedsięwzięć artystycznych.

 

Organizatorzy: Beata Deptuła, Beata Kocoń