Konkursy i wystawy /

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Bydgoszcz – miasto dwóch rzek. Kalendarz wodny”

Od lutego do maja 2017 roku odbywał się w naszej szkole konkurs plastyczny „Bydgoszcz- miasto dwóch rzek. Kalendarz wodny”. Jego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży  wiedzy na temat atrakcji Bydgoszczy związanych z położeniem nad Brdą i Wisłą, uświadomienie jej szczególnych walorów przyrodniczych i geograficznych oraz możliwości wykorzystania bydgoskich zbiorników wodnych przez przyjazną środowisku turystykę i sport.

Wykonanie prac plastycznych poprzedzone było tematycznymi zajęciami wprowadzającymi w poruszaną problematykę. Do organizatorów wpłynęło 27 prac z 8 oddziałów szpitalnych. Odzwierciedlały one dużą wrażliwość i spostrzegawczość ich autorów. Wyłoniono 13 laureatów, których dzieła utworzą wydany przez firmę zewnętrzną kalendarz na rok 2018 (szczegóły w trakcie konsultacji).

Wyróżnieni uczniowie to:

1. Kruk Oliwia – II klasa SP, reumatologia
  2. Tomasik Julia – II klasa SP, chirurgia w Szpitalu Uniwersyteckim
  3. Zatrużeńska Wiktoria – II klasa SP, pneumonologia
  4. Pryłowska Agata – II klasa SP, pneumonologia
  5. Szyjka Michalina – II klasa SP, pneumonologia
  6. Jarmuła Kinga – IV klasa SP, reumatologia
  7. Wróbel Grzegorz, IV klasa SP, endokrynologia
  8. Drzycimska Katarzyna – III klasa G, kardiologia
  9. Pawlak Natalia – I klasa G, chirurgia w Szpitalu Dziecięcym
  10. Siejkowska Milena – II klasa G, kardiologia
  11. Bieńkowska Dominika – II klasa G, kardiologia
  12. Jenorzejewski Dawid – III klasa G, chirurgia w Szpitalu Dziecięcym
  13. Pikul Alicja – III klasa g, neurologia

Wszyscy laureaci otrzymają nagrody oraz egzemplarz współtworzonego kalendarza. O terminie i sposobie przekazania nagród uczniowie zostaną poinformowani telefonicznie. Ponadto prace zostaną zaprezentowane na wystawie w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka oraz w szkole w Burgas (Bułgaria).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za poniesiony wkład pracy, a nauczycielom za zmotywowanie ich do udziału w konkursie.

Opracowała Beata Deptuła