Konkursy i wystawy /

Konkurs plastyczny – „Sposób na szpitalną nudę – legendy bydgoskie na wesoło” - zobacz galerię zdjęć

Wolontariusze z Bursy nr 1 z Bydgoszczy oraz z Fundacji „Dr Clown” w październiku 2016 r. zaprosili uczniów naszej placówki – Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej z Bydgoszczy, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: „Sposób na szpitalną nudę – legendy bydgoskie na wesoło”. Przez trzy miesiące uczniowie, przebywający na leczeniu w bydgoskich szpitalach, pod opieką nauczycieli naszej szkoły, przygotowali wiele prac konkursowych wykonanych rozmaitymi technikami.

Jury powołane przez organizatorów dokonało wyboru laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z rodzicami oraz nauczycielami szkoły szpitalnej, pod opieką których powstały prace konkursowe, zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. Miała ona miejsce dnia 15.03.2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorzy zadbali o piękną oprawę uroczystości. Pani Maria Konarzewska - Dyrektor Bursy nr 1 wraz z panią Alicją Moczulską – koordynatorem Fundacji „Dr Clown” wręczyły nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu i wszystkim osobom wyróżnionym. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry dziecięcej ze Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy w ramach akcji „Dzieci – dzieciom”. Zarówno konkurs, jak i uroczystość wręczenia nagród patronatem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Cieszymy się, że udało nam się zachęcić dużą grupę uczniów do wzięcia udziału w konkursie i jednocześnie zaprezentować ich pomysłowość, zdolności i umiejętności. Organizatorom dziękujemy za inspirację oraz przygotowanie pięknej uroczystości podsumowującej konkurs.